Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plavání 26.3. – 28.5.2019

4. 6. 2019

Plavání se v letošním roce zúčastnilo 50 dětí z 1. – 4. třídy. Pro 1.-2. třídu plavání bylo povinné, jako součást tělesné výchovy.

Všichni prošli počátečním rozřazováním do 4 družstev. Seznámili se s plaveckými styly prsa, kraul, znak, učili se skákat šipku. Myslím, že letos děti udělaly velké pokroky, protože se nikdo nebál vody a všichni plavali ve velkém bazénu. Instruktoři trpělivě vysvětlovali, ukazovali a s dětmi procvičovali. V průběhu lekcí děti mohly do páry, letos jsme vynechali vířivku, protože společně s námi probíhalo kojenecké plavání. Ale na závěrečném plavání jsme mohli i na klouzačku, což dětem udělalo velkou radost.

Na závěr proběhl i závod. Nejrychlejší plavec ve stylu prsa byl Pavel Podzimek, gratulujeme. Samozřejmě proběhlo vyhlášení i v jednotlivých družstvech. Ve třetím družstvu zvítězil Daniel Křížek, druhý byl Aleš Macháček a třetí Radek Záruba. Ve druhém družstvu vyhrál Fanda Nosek, druhý byl Váša Rubáš, třetí Lucie Režňáková. Z prvního družstva vyhrála Páťa Stuchlíková, druhá byla Kája Minaříková a třetí byla Terezie Čeřovská. Ve čtvrté družstvu zvítězila Kája Horáková, druhá byla Valentina Hanhur a třetí byl Lukáš Vacínek.

Plavání zdar! smiley                                                                            L. Kupková