Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plaveme od března do června

11. 6. 2018

I v letošním školním roce se děti 1. až 3. třídy zúčastnily plaveckého výcviku v Nové Pace (1. a 2. třída plave povinně, 3.třída dobrovolně – ale i tak jezdili skoro všichni třeťáci ). Hned na začátku si je paní plavčice roztřídily do 4 družstev podle zdatnosti a aby byla družstva stejně početná. Od začátku lekce 8.50 až do konce 9.50hod. se děti nezastavily, stále trénovaly splývání, potápění, správné pohyby rukou a nohou, 5 minut přestávka a zase plavat. Na konci každé lekce pak měli všichni volnou zábavu. Mohli do vířivky, do páry na skluzavku... Všichni se učili v první řadě správně styl prsa. V prvním a druhém družstvu se seznámili se styly: prsa, znak, kraul, pilovali šipku do vody,..Ve třetím družstvu také pilovali správný styl a hlavně překonali strach z toho, že nestačísmiley. Ve čtvrtém družstvu začínali v malém bazénku, aby se seznámili s vodou a přestali se bát, když na ně stříkne voda, naučili se bublat do vody, položit se na vodu. Používali různé pomůcky, aby je nadnášely a děti si pak byly jistější. Pak se dostaly také do většího bazénu a trénovaly styl prsa. Na závěrečné 10. lekci všechny zúčastněné čekal závod. Všichni plavali 25m prsa a úplně nejlepší čas měl Pavel Podzimek. Samozřejmě proběhlo vyhlášení i podle jednotlivých družstev.

Plavání si děti užívaly, mnoho se naučily a byl vidět pokroksmiley. Paní plavčice byly na děti hodné, věnovaly se jim celou dobu plavání, a tak celé plavání proběhlo v poklidné atmosféře.  Budeme se těšit zase příští roksmiley.

                                                                                Lenka Kupková