Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plížením plazením vpřed

3. 1. 2020

Nový kroužek školní družiny

V rámci aktivit školní družiny začal od tohoto roku fungovat nový branně-sportovní kroužek, v němž se děti učí řadě praktických a užitečných dovedností. A co jsme se už v kroužku naučili? Vyzkoušeli jsme si hod granátem na cíl (obranný granát F1), improvizovanou záchrannou stoličku k přenášení zraněného,Rautekův manévr vlečení bezvládné osoby, překonávání přírodní překážky po lanové dráze a svůj nehlučný pohyb jsme procvičili prostřednictvím hry Tichošlápek.Další činnost byla zaměřena na maskování v terénu s důrazem na využití přírodních materiálů a vegetace.Všichni byli předem upozorněni na volbu vhodného oblečenído lesa, a tak nám nic nebránilo vrhnout se do akce přímo po hlavě. Počáteční nedůvěra vůči bahýnku, sazím a dalším prostředkům byla záhy ta tam a naši žáci po pár minutách doslova splynuli s terénem, což ještě umocnila hra, při níž musely jednotlivé skupinky nepozorovaně
proklouznout střeženým úsekem.

Miroslav Čtvrtník, Marek Fanta, Alena Žáčková