Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preventivní program Kočičí zahrada

13. 6. 2018

Jak se k sobě slušně chovat, jak se nehádat, jak si nenadávat, jak si neubližovat, jak si nepřivlastňovat to, co mně nepatří, jak si pomáhat, jak poslouchat jeden druhého, jak pozdravit a poděkovat….. o tom všichni jenom mluvíme.  Pro někoho je to samozřejmé, ale dodržovat pravidla slušného chování je pro spoustu dětí i dospělých vzdálené. Protože tyto problémy ve 2. třídě řešíme opakovaně od začátku školní docházky, byly děti zařazeny do preventivního programu Kočičí zahrada. 12 koťátek si spolu hraje, tráví společně volný čas a přitom řeší stejné problémy jako my. Pod vedením mladého pracovníka Lukáše z pedagogicko-psychologické poradny ve 12 hodinách děti samy poznaly, co je správné, nesprávné, co se jim líbí, nelíbí, samy se poznávaly v kočičích hrdinech a zamýšlely se nad tím, jak to co nejlépe vyřešit. Doufám a pevně věřím, že to bylo ku prospěchu druháků a že  šťastně vykročíme do 3. třídy. Krásné prázdniny plné sluníčka smiley.

                                                                                                                                                                                                                                                                  Monika Rejlová