Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příměstské tábory 2020

26. 9. 2020

Začátkem července se na Pecce konal už druhý příměstský tábor pod záštitou dobrovolného svazku obcí Novopacka. Program byl zajištěný od 7:00 do 15:00. První týden tábora byl zaměřený na superhrdiny.

První den si děti vymyslely vlastního superhrdinu. Také jsme se byli projít ke hradu, kde jsme si zahráli různé hry. Druhý den si děti nejdříve vymyslely jméno superhrdinského týmu, ve kterém pak plnily úkoly cestou ke stupenskému kostelíčku . Za odměnu si koupily na koupališti zmrzlinu. Poslední den si děti vyrobily masku a štít svého oblíbeného superhrdiny.

Druhý týden byl zaměřený na netradiční sportovní hry. První den jsme si s dětmi zahráli baseball, badminton nebo kolíčky. Další dny jsme si vyzkoušeli hry jako ringo, mölkky, frisbee a zahráli jsme si klasické hry jako jsou fotbal nebo vybíjená. Ve středu si děti vytvořily vlastní hru, kterou jsme si venku zkoušeli i zahrát. Když nám počasí nepřálo, tak jsme zůstali ve družině, kde jsme vymysleli vlastní olympiádu. Děti měli za úkol vyluštit hádanky, křížovky nebo vymyslet co nejvíce sportů. Poslední den jsme se byli projít na Krkonošskou vyhlídku, kde jsme si dali svačinu a zahráli hry.

Třetí týden byl o cestě časem. Cestovali jsme z pravěku přes starověké Řecko a Řím, Egypt, Divoký západ a indiány do doby rytířů a princezen. Nakonec jsme se podívali i do budoucnosti. První den si vyrobili pravěké mamutí zuby a byli jsme se projí v lese. Další den si kluci vytvořili gladiátorské masky a holky masku Kleopatry. Ve středu jsme si vyzkoušeli vyrobit lapač snů, týpí nebo totem. Další den jsme šli po fáborkách, kde byly různé úkoly, které děti plnily. Nakonec jsme se prošli okolo hradu, kde jsme s podívali na hladomornu nebo hradní studnu. V pátek jsme se vydali do westernového městečka. Děti si vyrobily šerifskou hvězdu, zatancovaly si country tanec nebo chytaly bandity. Tábor jsme zakončili v budoucnosti. Děti měly zapřemýšlet a nakreslit, jak bude vypadat Pecka v budoucnosti nebo si navrhnout vlastního robota.  

Děti se na tábor těšily a rády se vracely, a to je pro nás nejmilejší odezva. My se na ně budeme těšit zase za rok.

 Olga Plecháčová, Natálie Lonerová a Karolína Ježková