Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt „Žabí klání“

17. 6. 2019

Celý tento rok provází prvňáčky vodník Ploutvička, který bydlí v rybníčku. S tím souvisí i povědomí o tom, jak se chovat k vodě, jak si jí máme vážit, protože vody ubývá. O vodě jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí na exkurzi v KRNAPu. Na život ve vodě a kolem ní jsme se zaměřili i v nacvičeném programu na Pasování na čtenáře. Celý rok nám rybníček hlídal čáp, který má rád žabičky. O žábách jsme se také dozvěděli velice podrobné zajímavosti právě ve Vrchlabí v KRNAPu. A abychom si uvědomili, jak může být pro takovou žábu těžký život, rozhodli jsme se, že se zúčastníme 6.6. „žabího klání“. Taková žába je vlastně sportovec a to jsem také. A proto za doprovodu Kuňky, Skokana, Rosničky jsme si vyzkoušeli skok do dálky, kde děti skákaly kolem listů, ty byly vzdálené od sebe 1,5 m. Hod míčkem do tůňky, vzdálené asi 14 m. Rychlý přesun 50 m.A pak následovalo kolečko 300 m, podle obrázků, jak žába roste a vyvíjí se, od vajíčka, přes pulce na žábu. Děti se snažily ve všech disciplínách uspět co nejlépe. Své výkony si vždy zapsaly samy na předem podepsaný papír. Za přední žabáky sportovce jsme pak vyhlásili Daniela Křížka, Matouše Tejchmana, Daniela Podzimka. Sláva vítězům, ale velká pochvala ostatním, protože se drželi statečně. Za odměnu si pak všichni zahráli žabí fotbal. Sportu zdar!

 

                                                                                              Lenka Kupková