Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt EDISON

8. 1. 2018

Mezinárodní projekt Edison podruhé na naši škole

Před dvěma lety se naši žáci měli možnost setkat během jednoho týdne s lektory z pěti zemí, kteří strávili týden v našem městečku. Ve škole vedli hodiny v anglickém jazyce, kdy dětem zábavnou formou představovali svou zemi.

Tento projekt krásně podporuje naši snahu umožnit žákům využívat anglický jazyk v reálných situacích. V minulých letech jsme pořádali výměnné pobyty a zájezdy do zahraničí, kde žáci anglický jazyk využívali v běžném hovoru při komunikaci s žáky partnerských škol a měli možnost ověřit si své dovednosti v angličtině. Projekt Edison, vedený studentskou organizací AIESEC, zachází ještě dále v tom, že se děti během jednoho týdne seznámí s osmi zeměmi, dozví se o tradicích dané země, zatančí si tradiční tance a třeba i ochutnají některý z pokrmů. Projekt Edison učí žáky respektovat odlišné zvyky a kultury.

Co nás tedy čeká? smiley

Od 5. února do 9. února 2018 nás navštíví skupina osmi studentů vysokých škol z různých zemí celého světa. Těšit se můžeme na studenty z Maroka, Peru, Indonésie, Tuniska, Ruska, Ukrajiny, Gruzie a snad i z Číny. Tito studenti budou během týdne pracovat se všemi žáky naší školy. V plánu jsou aktivity jako například prezentace fotografií a povídání o těchto zemích, seznámení se zvyky či typickými pokrmy, vyzkoušet si národní tanec a mnoho dalších. Všechny aktivity budou probíhat v anglickém jazyce. Ve středu 7. února je pořádán projektový den Global village nejen pro žáky, ale také pro širokou veřejnost.

 Jsme skutečně poctěni, že se tohoto projektu můžeme zúčastnit a už se moc těšíme. Zveme Vás tímto na návštěvu v naší škole během tohoto výjimečného týdne.

 

Stručný program Edison 5.2. – 9.2.2018

Neděle  4.2.

Příjezd studentů do Staré Paky 15.30

Uvítání ve škole, prohlídka školy

Pondělí   5.2.

Program ve škole    7.30 – 15.00

(úvodní ceremoniál, výuka vedená stážisty, procházka po Pecce s mluvními aktivitami)

 

Úterý      6.2.

Program ve škole

7.30 – 15.00

(výuka vedená lektory, sportovní utkání)

Středa    7.2.

Program ve škole od 7.30 - 17.00

Global village - stánky - dopoledne pro žáky                                                       15.00 - 17.00 pro veřejnost

 

Čtvrtek  8.2.

Program ve škole 7.30 – 18.00

(výuka vedená lektory, návštěva na obci - přijetí paní starostkou, závěrečný večer – maškarní bál)

 

Pátek     9.2.

Program ve škole  7.30- 12.30

(výuka vedená stážisty, závěrečný ceremoniál)

 

Sobota 13.2.

Volný čas pro studenty – cestování

Neděle 14.2.