Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní výlet 8. ročníku do Janských Lázní

17. 6. 2018

         Vzhůru k výškám – to jsme si řekli, když jsme vybírali letošní školní výlet. Volba padla na Stezku korunami stromů v Janských Lázních. V pátek 15.6.2018 jsme tedy vyrazili.

A protože jsme to my, nebylo nic tak jednoduché, jak se původně zdálo. V Nové Pace nám ujel 1 minutou autobus, tak jsme jeli místo do Trutnova do Vrchlabí. Udělali jsme dobře. Autobus z Vrchlabí staví přímo u Stezky. Postupně jsme tedy dorazili ke Stezce korunami stromů. Drobné zmatky je lépe nechat pro ústní líčení.

V 9.30 jsme se vydali do korun stromů a nelitovali jsme. Krásná stezka nás vedla lesem a upozorňovala na zajímavosti z života lesa. Pak jsme došli k vyhlídce a začali pěkně od kořenů úžasným povídáním o vzniku půdy. Odtud jsme pak stoupali výš a výš a výš, někteří extrémisté i běželi. Postupně jsme se seznamovali s fungováním lesa. Nahoře nás uvítal luxusní výhled do všech světových stran. Pro odvážné byla k dispozici cesta dolů tobogánem. Za všeobecného vřeštění většina výpravy sjela dolů, někteří i dvakrát.

Po obědě jsme se vydali do Janských Lázní krásnou lesní stezkou, která nás dovedla ke stanovišti lanovky. Odtud ke kolonádě jsme pak šli městem. Se zmrzlinou v ruce jsme se dočkali autobusu, dovezl nás do Dvora Králové a pak už jsme cestovali bez problémů na Pecku. Den proběhl za všeobecného veselí a dobré nálady, proto jsme si ho užili.

                                                                                          A. Müllerová