Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní výlet 9. ročníku do Sedmihorek

27. 5. 2019

         Ve středu 22. 5. 2019 vyrazila devátá třída vlakem z Nové Paky na školní výlet do Sedmihorek. Počasí nám mírně řečeno nepřálo. Všichni jsme se mohli ždímat už při nástupu do vlaku. Potom nás ale chtěl osud zřejmě odškodnit, proto nám žádný vlak neujel a mohli jsme i sedět.

Do Sedmihorek jsme dorazili před devátou a čekali na velkou chatu, která ještě nebyla uklizená. Venku mrholilo, proto jsme využili k pobytu malou chatku. Neuvěřitelné: do dvoulůžkové chaty se vejde 10 lidí + pes i s bagáží.

V jednu hodinu byla i velká chata k dispozici a nastalo velké stěhování a osídlování nových území. Nějakou dobu se všichni věnovali zábavě na chatě. Možnosti v tomto směru byly netušené (popcorn, stěhování nábytku,…). Navíc obě chatky byly vytápěné.

Večer pak během neustálého mrholení večeře a průzkum kempu.

         Ve čtvrtek 23. 5. 2019 po snídani jsme vyrazili do skal. Přes Lázně Sedmihorky, Myší dírou (žactvo na mě nahoře čekalo a ani si nevybalilo spacáky) jsme vystoupali na Hrubou Skálu. Prohlédli jsme si nádvoří a krásnou vyhlídku do kraje. Kolem dalších vyhlídek jsme pokračovali na hrad Valdštejn, dali jsme si něco dobrého a vyrazili zpět do kempu v Sedmihorkách. Tentokrát už to šlo i pěšinou ve skalách. Zbytek odpoledne jsme věnovali procházkám a doplnění potravin. Po večeři někteří poslouchali hokej, někteří šmejdili po kempu a někteří hráli hry. Během posledních dvou nocí se objevily záhadné paranormální jevy. Nečekaný přesun spícího spolužáka z pokoje na terasu, o přesunech spícího psa ani nemluvě. Dvě žákyně dokonce začaly čarovat.

V pátek 24. 5. 2019. nás pak čekalo už jen rozloučení s kempem a opět putování vlakem domů. Do Nové Paky jsme přijeli před polednem. Všichni živí a zdraví (nepočítám rýmičku a kašlíček).

 

 

Čáry, máry,…    To už snad raději ne.

 

 

  1. Müllerová