Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní výlet první třídy - 25. 6. 2019

7. 7. 2019

 Sice byl poslední týden školy, ale prvňáčci se vydali na školní výlet do ZOO Dvůr Králové.  Skoro by se dalo odhadovat, že tu byli všichni, ale nebylo tomu tak. Z Pecky jsme vyjeli v 7. 05 hod. směrem ke Dvoru. Protože ZOO otevírali až v devět hodit, jeli jsme autobusem až na konečnou a procházkou jsme poznávali krásy města. Po cestě jsme narazili na dětské hřiště, které nám posloužilo k odpočinku, místo na svačinku a protažení těla. Odtud jsme už vyrazili rovnou k pokladně ZOO.  Tentokráte to neměla být klasická procházka po ZOO, ale měli jsme objednaného lektora, odborníka přes zvířátka. Paní nás provedla přední částí ZOO a řekla nám zajímavosti, které bychom těžko někde četli. Přes psa hyenovitého, okapi, hrošíka, opice, geparda, žirafy, velblouda,… jsme se zastavili u nosorožců, kde nám paní ukázala názorně, jak vypadá kopyto od lichokopytníka a paznehty od sudokopytníka, pak jsme si prohlédli roh, krční obratel od žirafy a nosorožčí kůži. Zde se s námi paní lektorka rozloučila a my pokračovali dále ke lvům a na safari bus.  Cestou jsme nemohli vynechat stánek se suvenýry, kde některé děti nechaly všechny peníze, co měly. Nejvíc se děti těšily na safari, autobus jsme měli pro sebe, proto jsme i krásně viděli. Na zpáteční cestě začínalo pálit slunce i ve stínu, proto jsme se uchýlili do různých pavilonů, které děti ještě chtěly vidět. Závěr našeho putování po Africe jsme zakončili na velké prolézačce. Ve 14.07 jsme s jásotem přivítali autobus, který nás vysvobodil z rozžhavené zastávky.

Sláva nazdar výletu, neupekli jsme se, už jsme tu.

                                                                                                                                             Lenka Kupková