Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajný výlet- exkurze do Kutné Hory

12. 6. 2019

Chrám svatého Víta je gotiky chlouba – to je sice pěkné, ale my jsme dorazili do Kutné Hory a stojíme před dalším skvostem gotiky – chrámem svaté  Barbory. V úterý 11. 6. 2019 totiž vypukl tajný výlet. Je součástí našeho projektu Historikem snadno a rychle. Je to neuvěřitelné, ale cílovou destinaci se celkem podařilo utajit i přes nediskrétnost osazenstva školy. Teď tedy stojíme před svatou Barborou a slunce nám ukazuje, co umí. Už nás našla naše paní průvodkyně a my vyrážíme.

Prvním cílem je právě chrám svaté Barbory, který prohlédneme opravdu důkladně. K poctě své patronce ji vystavěli měšťané, horníci a nákladníci dolů. Dále pokračujeme uličkami Kutné Hory k Vlašskému dvoru. Vidíme vchod do historických dolů, křivolaké uličky dlážděné štětovanou dlažbou a už jsme u vchodu do Vlašského dvora. Tady nás čeká povídání o těžbě stříbra a ražbě mincí – českých grošů – ve své době slavných. Odtud se pak vracíme zpět ke svaté Barboře.

Do mozaiky našich znalostí o slavné historii naší země jsme přidali další barevné střípky a i přes odhodlání sluníčka nás zcela upéct jsme v pořádku dorazili domů.

  1. Müllerová