Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistické dny - 2., 3. třída

2. 7. 2018

Turistický den – 2. třída

V úterý 26.6. se druháci vypravili na turistický den do Vidonic. Cesta přes Lhotu nám rychle utekla a už jsme se šplhali do kopce ve Stankově, aby nám cesta rychleji ubíhala, dávali jsem si jednoduché hádanky, poznávali rostliny a stromy kolem cesty.  Za odměnu nás čekala zmrzlina u spolužačky Natálky  a pak už jen cesta domů. Celé dopoledne bylo příjemné počasí, takže jsme si den krásně užili  a přitom jsme se pěkně protáhli ……

                                                                     Monika Rejlová, Iva Šmídová

 

 

 

Turistický den – 2., 3.třída

Ve středu 27.6. si druháci společně se třeťáky  vyšli na další turistický den. Tentokrát jsme se vydali k hradu a odtud po silnici k topolům.  Protože byl pěkný výhled, poznávali  jsem okolní krajinu, určovali  světové strany. Vyprávěli jsme si  pověsti o hradu, o Hejdukovi .  Potom jsme už zašli do Odnože a užívali si les. Stavěli jsme domečky z mechu, kůry, šišek, prostě všechno,  co jsme v lese našli. A byly to stavby opravdu nádherné. Na závěr jsme si zahráli oblíbenou schovávanou, u továrny se zastavili na zmrzlinu a hurá přes louku pod hradem do školy.

                                                               Monika Rejlová, Věra Dutkovská