Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistické dny - 7. - 9. třída

2. 7. 2018

Turistický den s ekotématikou

7. třída se v úterý 26.6.2018 vypravila za poznáváním Pecky a okolí, tedy hlavně místních rybníků a jejich obyvatel. V rybníku Tešňák jsme nakrmili kachny, ulovili, pozorovali a zase vypustili malé rybky plotice. Pak jsme v lese pozorovali lesní patra, rostliny a stromy a také jsme potkali dvě srny. U rybníku Krakůvka (Volfák, jak místní říkají) nám Matěj Hank ukázal rybářské vybavení, různé rybářské pruty a také formou hádanek pověděl o různých návnadách a vychytávkách rybářů. Nechal nás si také lovení ryb vyzkoušet a Klárce Stuchlíkové se podařilo na jednoduchý rybářský prut chytit štiku obecnou, kterou jsme si prohlédli a zase vypustili. Zkoušeli jsme také najít živočichy na kraji rybníka. Našil jsme hlavně vodoměrky. Cestou zpět jsme se ještě zastavili u dvou zahradních jezírek a do našeho nového školního jsme si ulovili a usadili vodoměrky, potápníky, larvu vážky a jakého si šneka. A tak už i naše jezírko žije J

 

 

Turistický den do Lázní Bělohradu

Středu 27.6.2018 žáci 7.-9. třídy strávili pěším výletem z Pecky do Lázní Bělohradu přes Vřesník. Je to asi 8 kilometrů a celou cestu nám vyprávěli a vyprávěli a vyprávěli o všem možném. Bylo vidět, že před prázdninami nám toho mají ještě stále mnoho co říci. Na minigolfovém hřišti jsme strávili asi 2 hodiny a pak si dali na náměstí zmrzlinu. K Pecce jsme se přiblížili autobusem do Bělé a odsud zase pěšky ke škole. Dorazili jsme asi ve 14 hodin šťastni, že nám přálo počasí.      

                                                                                                                                  Lucie Morávková