Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turisticko-houbařský den 27. 9. 2017 3. a 4. třída

13. 10. 2017

Turisticko-houbařský den 27. 9. 2017 3. a 4. třída

Byla středa 27. září 2017 a žáci třetí a čtvrté třídy se chystali na turistický den po okolí Pecky. Než jsme se vydali na vycházku, museli jsme se posilnit svačinou. Kolem osmé hodiny jsme vyrazili ze školy k lesu Odnož. Zde byla naše první zastávka v lese. Tam jsme posbírali plné košíky a tašky hub. Houby tam rostou opravdu hodně. Děti je nestačily všechny posbírat. Dál naše cesta pokračovala kolem Kalu, kde jsme si na kopci udělali přestávku na svačinku a pití. Po krátkém odpočinku naše cesta vedla po silnici k Vidonicím k Bagu. Tady děti uviděly další les a s radostí se rozběhly opět do lesa s vidinou plných tašek hub. Dětem se z lesa vůbec nechtělo, ale nakonec se nám je podařilo přesvědčit, že na nás ve škole čeká vydatný oběd. Všichni účastnící turistického dne měli své batůžky napěchované houbami, až je po cestě ztráceli. Z lesa naše kroky zamířily přes Staňkov kolem pily Wolf a Lhotu ke škole. Děti si zaslouží veliký obdiv, všichni tuto trasu zvládli levou zadní. Sluníčko nám po celý den krásně svítilo a my jsme si den krásně užili. S úsměvem a dobrou náladou jsme si ve školní jídelně naplnili bříška výborným obědem. Už teď se těšíme na další vycházku!

                                                                                                                                               Věra Dutkovská                                                                                                                        Jana Morávková