Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den – 8. a 9. třída, 19. 9. 2018

2. 10. 2018

Turistický den – 8. a 9. třída, 19. 9. 2018


Dne 19. září jela  8. a 9. třída vlakem do přírodní rezervace Pekelský vrch u Trutnova. Výlet začal v 5.44, kdy jsme odjeli autobusem z Pecky do Nové Paky a odsud dále vlakem do Trutnova. Od půl 8. jsme tedy už pěkně po svých vyrazili poznávat zdejší okolí. Nejprve přes město do  vlakové zastávky Volanov, kousek před Trutnovem, odkud vede modrá turistická značka. Cesta začala stoupat vzhůru mezi poli, přes les….zkrátka bezpečná cesta pro školní kolektivy.  Cestou jsme se zastavili na  Hrádečku, chalupě, kterou vlastnil Václav Havel. Dále jsme si prohlédli zříceninu hradu Břecštejn. Stihli jsme pozorovat složení lesů i obyvatele rybníků, které jsme cestou míjeli.  Z Trutnova až do Mladý Buků jsme ušli po modré turistické značce 15km, a tak jízda na Bobové dráze byla pro žáky příjemnou odměnou. Z Trutnova vlak vyjížděl v 14.20 a do Pecky jsme dorazili v 16.20. Všech 19 žáků vypadalo sice unaveně, ale spokojeně.  

LMo, St