Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den - 6. třída - červen 2019

27. 6. 2019

Na 21. 6. byl naplánovaný turistický den. Cílem šesťáků byla Zvičina, na kterou jsme chtěli jít už v březnu, ale na tehdy plánovaný termín počasí nevyšlo. Ráno v 7 hodin jsme vyrazili autobusem do Horní Brusnice, přiblížili jsme se co nejvíce Zvičině, jak jsme jen mohli. Čekalo nás jediné stoupání v podobě tří kilometrů. Za necelou hodinku jsme byli na vrcholu, kde jsme se občerstvili, a pro nás pedagogický dozor bylo velmi příjemné dát si čerstvou kávu, moc děkujemesmiley (nenesli jsme si ji s sebou v termosce). Kluky zaujala houpačka a stará pneumatika, vyhráli si jako malé děti.  Po půlhodince jsme se vydali do Pecky. Přes Vyšehrad a Bystrý mlýn jsme se dostali do Kalu. Na místním dětském hřišti jsme se sešli se třeťáky, kteří tu byli na exkurzi na stattku u Hutníkových. I my jsme dostali nabídku obhlédnout zemědělskou tehniku - odborným průvodcem byl Kuba, který je tu evidentně ve svém živlu. Došlo i na projížďku na koni, tu ale nevyužili všichni. Byla to příjemně strávená hodinka. Z Kalu jsme to vzali přes louku na Kalovský kopec. Abychom došli bezpečně do školy, nevzali jsme to po silnici, ale po louce a přes silnici na Bukovinu do lesa a vyšli jsme pod hradem. Odtud už jsme kousek po silnici museli. Před půl jednou jsme došli k náměstí, kde jsme se rozloučili.

Nutno říct, že kluci byli fajn, tentokrát jsme nemuseli řešit žádné spory, nic nám cestu neznepříjemnilo. Malou vadou na kráse bylo snad jen to, že jednomu turistovi znepříjemnil konec cesty natažený sval pod kolenem. Po víkendu ale bylo vše zase OK. Tak zase v zářísmiley

ŠK