Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den - 6. třída

2. 10. 2018

Turistický den - 6. třída

 

V náplni našeho vzdělávacího programu máme kromě vzdělávání i další aktivity, jako např. turistické dny. A protože počasí stále ještě ukazuje svoji vlídnou tvář, využili jsme toho a vyrazili. Děti 6. a 7. třídy jeli poznávat pískovcové skály k Turnovu.

Vyjeli jsme autobusem v 7.20 hod. do Nové Paky a dále vlakem do Staré Paky, Turnova a Hrubé Skály. Na trase přes Valdštejn a Hlavatici zpět do Turnova na nás čekaly krásné vyhlídky na Český ráj. Lehké turistické tempo jsme museli z Hlavatice změnit na znatelně rychlejší, abychom stihli vlak tak, jak jsme měli naplánováno. Zdařilo se, na nástupiště jsme vstoupili dvě minuty před odjezdem vlaku. Poučení pro příště - nechat si delší časovou rezervu na odjezd.

Udýchaní a zpocení jsme usedli do vlaku. Říká se, že děti regenerují rychle. Platilo to i tentokrát, obzvlášť pro některé jedince chlapeckého osazenstva (dívky jsme měli jen dvě), kteří občas byli víc než hluční.

Po půlhodince čekání ve Staré Pace jsme přesedli na autobus, který nás dopravil až do Pecky.

Turistický den se vcelku vydařil, ale stále je co zlepšovat a na čem pracovat.

Š. Kodymová