Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den - 7. - 9. třída

4. 10. 2020

Turistický den 7. - 9. třída - 16. září

Turistické dny patří k pravidelným akcím na začátku školního roku. Okolnosti a krásné počasí vybízely k tomu, abychom vyrazili v pátek 16. září.

Ač si myslíme, že bezprostřední okolí Pecky máme prozkoumané, není tomu vždy tak, nebo ne všichni vědí, jaké poklady se v našem kraji skrývají. A teď nemyslím zlato a drahé kameny, ale přírodní krásy.

Prvním blízkým přírodním skvostem je Krkonošská vyhlídka. Tam trefíme snad už i poslepu. Výhled ani tentokrát nezklamal. Ujasnili jsme si, kde co je (Krkonoše, Nová Paka, Lázně Bělohrad), lehce jsme doplnili energii a pokračovali na Bukovinu. Odtud po modré turistické značce dojdete tzv. Horskou cestou na místo nazvané Na Nebesích. Je to rozcestí, odkud vidíte Prostřední Novou Ves, můžete se projít do Brtve, do Lázní Bělohradu nebo jako my pod Kamennou hůru. Posvačili jsme a pokračovali. Zhruba 200 m od této křižovatky je odpočinkové místo s malou studánkou. Zároveň jsme se napojili na Naučnou stezku Kamennou hůrou a částí Lázní Bělohradu. Z informačních tabulí se dozvíte zajímavosti o přírodě i historii.

Žlutá turistická značka nás dovedla do Dolního Javoří. Zdolali jsme předposlední kopec na naší trase a vystoupali do Horního Javoří. Po krátké pauze na návsi jsme zamířili do Pecky. Lesní cesty už máme díky brannému dni zmapované, takže trefit do školy nebyl problém. Poslední kopec a jsme na Pecce.

Nezdá se to, ale tato procházka měla nakonec skoro 15 km. Všichni to zvládli, počasí nezklamalo a pobyt na čerstvém vzduchu nás rozhodně posílil :-)