Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den 3. – 5. třída, 26. 6. 2018

2. 7. 2018

Ani letošní konec školního roku by nebyl úplný, kdybychom si místo učení taky nenazuli toulavé botky, nezabalili si svačinu a nevyrazili ven, abychom se mohli kochat krásami a taji naší přírody a malebnou krajinou našeho kraje během tradičního turistického dne.

Tentokrát jsme vyrazili na doslova stopařskou stezku, poněvadž naši třeťáci, čtvrťáci i páťáci se zúčastnili společné stopované, kdy poslední jmenovaní (tj. páťáci) spolu s panem učitelem šli napřed a barevnými fáborky a úkolovými kartičkami vyznačovali trasu celého pochodu. Úkoly byly rozmanité a prověřily jak fyzické schopnosti našich žáků, tak i znalosti a vědomosti, které si osvojili během vyučování ve škole.

A kam že jsme to vyrazili na túru? Husím pochodem jsme došli k fotbalovému hřišti, odkud jsme po neznačené lesní cestě vystoupali do blízkých kopců a přes lesy i mýtiny bezchybně došli až k památnému kostelíku ve Stupné. Po občerstvovací pauze a pár krátkých hrách jsme už na obzoru zahlédli naše stopaře ze 3. a 4. třídy a museli jsme proto přidat do kroku a za povelu „Poklusem vklus!“ prchnout do nedaleké zeleně. Následoval taktický ústup do předem připravených pozic v údolí obce Stupná, kde jsme již mohli zvolnit krok, neboť naši nepřátelé spolužáci byli zdrženi problémy technického rázu – ztracená figurka z cestovních šachů, kterou ani pročesávání přilehlého okolí v rojnici nedokázalo nalézt. A co je to za stopovanou, když vám chybí bílá věž do partie? Projitím obce Stupná jsme překonali pomyslnou polovinu z naší trasy a odbočili jsme opět po lesních cestách východním směrem k výšině Jerusalem, kterou jsme obešli a nalezli jsme se u nedalekého rybníka za koupalištěm a kempem na Pecce. V lese u hájenky nad koupalištěm jsme si ještě zahráli na schovávanou (kterou někteří žáci brali tak doslovně, že je nebylo možno nalézt ani po opětovném signálu k odchodu).

Ke škole jsme se v kompletním počtu a plné sestavě vrátili přesně v čas oběda. Celou stopařskou stezku o délce přibližně 9 pěších kilometrů jsme překonali beze ztrát, nepočítáme-li zmíněnou bílou věž a drobné oděrky a puchýře.

 

Mgr. Marek Fanta