Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den 5. – 6. třída, 27. 6. 2018

2. 7. 2018

Přestože počasí konce tohoto školního roku nenabídlo tak příznivé povětrnostní a teplotní podmínky jako uplynulé jarní měsíce, nezalekli jsme se ani hradeb mraků a vyrazili jsme už na druhý turistický den tohoto týdne.

Samozřejmě jsme nešli jen tak zbůhdarma jako housata za sebou – páťáci i šesťáci byli rozděleni do soutěžních dvojic, z nichž každá obdržela list papíru a tužku, jejichž pomocí museli odpovídat na různé vědomostní i logické úlohy v terénu, stejně jako plnili i praktické a dovednostní úlohy. A nutno uznat, že všechny dvojice si s úlohami poradily velice pěkně a udržely svou pozornost po celou dobu soutěže.

Oproti předešlému výletu, kdy jsme směrovali své toulky především severním směrem, zamířily naše kroky tentokrát směrem na jih a my se vydali z Pecky nejprve po silnici do obce Kal, kde jsme u barokní kovárny stočili svůj směr a polní cestou kolem křížků do Bukoviny. Zde proběhla krátká odpočívací zastávka u Sukových, kteří nám jako pocestným dali i čokoládu na další cestu a naše další kroky následovaly přes Arnoštov a Horní Javoří. To jsme už byli jednou nohou doma a ani příliš nevadilo, že počasí nám ukazovalo převážně svou zamračenou a větrnou tvář. Naštěstí nás ale minuly dešťové překážky a tak jsme v dobré náladě a bez sebemenších zádrhelů dorazili pod hrad Pecku, kde jsme si již z dálky všimli našich spolužáků ze 2. a 3. třídy, kteří se také vraceli z výletu a doslova utíkali naším směrem, aby nás pozdravili a podělili se o své zážitky – pod rozcestím jsme se tak všichni sešli a došli posledních pár metrů společně.

Do školy jsme dorazili doslova za pět minut dvanáct v čas oběda ve stejné sestavě, ve které jsme vyráželi. Obzvláštní pochvalu zaslouží dívky ze 6. třídy, které celou dobu šly vzorně vepředu a udávaly tempo, zatímco někteří z páťáků spíš soutěžili o titul „Lenochod roku 2018“ a „Mistr kamikadze České republiky“, protože výzva, že nesmíme jít prostředkem silnice a musíme vždy po kraji, musela být opakována snad stokrát.

 

Mgr. Marek Fanta