Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den k Sokolské chatě – 2. třída – podzim 2017

13. 10. 2017

Turistický den k Sokolské chatě – 2. třída – podzim 2017

Ve středu 27.září jsme si vyšli na turistický den k Sokolské chatě. Protože jsou lesy plné hub, nezapomněli jsme na košíčky a vypravili se do terénu. Cesta 17 druháků vedle nejprve po silnici směrem na Borovnici, kolem koupaliště dál až k rybníku Wolfáku. Tady jsme měli první zastávku, kde jsme plnili úkoly týkající se rybníka a života kolem něj. Poznávali jsme rostliny, povídali si, které živočichy můžeme spatřit ve vodě, která zvířata v blízkosti vody. Po splnění úkolů jsme pokračovali směrem po hrázi vzhůru lesem k Sokolské chatě. Po cestě jsme však nešli, protože sotva jsme vešli do lesa, nacházeli jsme jednu houbu za druhou, takže v houfu jsme k Sokolské chatě dorazili téměř s plnými košíčky. U chaty na nás čekaly další úkoly. Každý měl přinést jednu přírodninu a položit ji na bílou látku na zemi, žádná přírodnina se nesměla opakovat. Pak jedna přírodnina zmizela a děti měly přijít na to, co chybí, i když jsme se snažili, ne všichni jsme tento úkol zvládli. Následoval další úkol, kdy jsme hledali ve vymezeném úseku lesa papírové lístečky různých barev. Pak jsme si museli sečíst body, protože lísteček s výraznější barvou, např. bílou byl pouze za 1 bod, kdežto naopak lísteček černé barvy byl za 10 bodů, bodové ohodnocení jsme ale předem nevěděli. O to byl výsledek zajímavější. Nejlepší hledači měli kolem 90 bodů, ale byli i tací, kteří měli na svém kontě 0.

Po skončení her a krátké svačince jsme pokračovali lesem směrem ke Stupenskému kostelíku, bohužel až nahoru ke kostelíku jsme nedošli, protože jsme ty plné košíky hub už nemohli unést a tak jsme se lesem přes Žižkov vraceli do školy. Byl to krásný den, plný smíchu a sluníčka.

                                                           Monika Rejlová

                                                           Petra Chadimová