Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický výlet MÁCHOVA STEZKA Nová Paka – 2. ročník

1. 10. 2018

Turistický výlet MÁCHOVA STEZKA Nová Paka – 26.9.2018                                                                              2.ročník

Ve středu ráno jsme se s dětmi sešli na náměstí Pecka. Autobus nás svezl do Nové Paky, kde začal náš výlet.

Z autobusového nádraží jsme se vydali k Suchardovu domu, kde jsme se v krátkém vyprávění zmínili o slavné sochařské a malířské rodině Suchardů a také o znovuotevření rekonstruovaného Staroměstského orloje, jehož sochy svatých vyřezal právě Vojtěch Sucharda. Na místě si děti prohlédly také araukarit = zkamenělý strom z období permu, starý 280 mil. let.

Dále naše cesta vedla do Jírových sadů. Zde jsme si popovídali o obětech 1. světové války, kterým je tu věnován pomník padlého hrdiny. Bylo poměrně chladné počasí, a tak jsme se svižným tempem vydali k Farskému rybníku. Dětem se zde líbily hlavně divoké kachny, které přeletěly rybník těsně nad hladinou, vyplašené našim halasem.

Poté nás lesní cesta dovedla až k místním jezírkům. Následovala krátká zastávka na svačinu. Cestou zpět jsme se zastavili na třech nově vybudovaných fit hřištích, kde si děti s chutí zacvičily. Přečetli jsme si také několik tabulí se zajímavostmi o rostlinách a živočiších místní krajiny, o nálezech zkamenělin a polodrahokamů, o dřívější architektuře Nové Paky. Výlet se nám vydařil a všichni jsme se v pořádku vrátili domů.

S. Křížková