Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden techniky

9. 3. 2020

Týden techniky  17.2. – 21.2.2020

         Součástí našeho projektu Technika nekouše byl i týden techniky. Všechno vypuklo v pondělí, kdy se připravovalo, co budou jednotlivé třídy a žáci dělat druhý den. Úterní dopoledne bylo vyhrazeno technice. Vyráběli se roboti a dopravní prostředky, sestavovalo se ze stavebnic, kreslila a malovala se technika, psalo se povídání o technice.

         Ve středu jsme pak všechny výtvory nainstalovali do tělocvičny. Málem jsme se nevešli. Přišel čas pro porotu, která musela vybrat nejlepší práce ve výtvarné, literární a konstrukční části soutěže zvlášť za první a zvlášť za druhý stupeň. Nebylo to vůbec snadné, protože výtvory byly nádherné. První tři ocenění dostali diplom a drobné ceny z oblasti techniky. Výstavu deváťáci doplnili našimi KITTy obráběcích strojů, robotickým ramenem a našim novým mazlíkem - 3D tiskárnou.

         Ve čtvrtek následovala naše výstavička Den techniky. Dopoledne pro MŠ a ZŠ a pro hosty z okolních ZŠ. Pozvání využila pouze ZŠ Husitská Nová Paka. Odpoledne jsme pak uvítali veřejnost. Jsme přesvědčeni, že se výstava návštěvníkům líbila. Během dopoledne se umoudřila i 3D tiskárna a začala spolupracovat.

         V pátek pak následoval úklid a zasloužené oddechnutí, že se to povedlo.

                                                                                                                                                                Alena Müllerová

Image result for logo KHK

   Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje