Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet 1. stupně - Kost

12. 6. 2018

Výlet Kost

V pátek 1. 6. 2018 jsme se vydali 1. - 5. třída na školní výlet na Kost. Autobus nás zavezl přímo na Kost, kde jsme jako první navštívili rytířské souboje na koních. Souboje se dětem velice líbily, protože jsme si mohli pěkně zařvat. Po skončení soubojů nás paní učitelky vyfotografovaly s drakem. Dále jsme navštívili prostory hradu s milou průvodkyní s princeznou Karolínou. Princezna nám sdělila spoustu nových informací, dokonce jsme i princezně zazpívali písničku, která se jí moc líbila. Princezna nám ukázala komnatu, kterou mohl ten nejhodnější z nás odemknout. Na konci prohlídky jsme se s princeznou Karolínou vyfotili. Princezna měla pro nás hezké překvapení, dostali jsme od ní podkovu pro štěstí. Dále naše cesta směřovala naučnou stezkou údolím Plakánek. Původně naše cesta směřovala do obce Vesec, ale po cestě jsme narazili na neprůchodnou cestu, tak jsme se museli vrátit na nejbližší rozcestí. Podle rozcestníku jsme to měli nejblíž 1 kilometr do obce Střehom. Bohužel nás poslední kilometr chytl silný déšť, ale nám to vůbec nevadilo. Nasadili jsme pláštěnky a vesele dál jsme kráčeli do příslušné obce. Pan řidič autobusu nás velice překvapil, zajel autobusem až k nám do obce Střehom. Za odměnu nás pan řidič zavezl do cukrárny v Sobotce. Dost bylo dobrot a po cukrárně jsme se rádi blížili k domovu. Sláva nazdar výletu, zmokli jsme a už jsme tu!                                                                                 

                                                                                           V. Dutkovská