Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výšlap na Krkonošskou vyhlídku - 1. třída

13. 10. 2017

Výšlap na Krkonošskou vyhlídku

27.9. 2017 byla to středa a bylo po dešti. Tento den se sešlo devět prvňáčků  ve škole, připraveni na výšlap do přírody. Vybaveni holínkami a pláštěnkami jsme opustili školu a zamířili do lesa, který vedl na vyhlídku. Počasí se na nás smálo, i sluníčko se přišlo podívat, jestli trefíme k cíli. Modrá značka nás zavedla nad Pecku, na Krkonošskou vyhlídku. Měli jsme štěstí, protože nebe se modralo, sluníčko hřálo a my měli nádherný výhled na Sněžku, Černou horu, Novou Paku, nakoukli jsme i na Bukovinu. Po vydatné svačince, kterou nám nachystali rodiče, jsme vyrazili po žluté značce zpátky. Celou cestu děti sbíraly jednu houbu za druhou, už jsme měli všechny kapsy u batohů plné, spoustu hub se ani nevešlosmiley. To byla radost, jen ty koše chybělysmiley. V Horním Javoří jsme si ještě nasbírali nějaké kaštánky do kapsy pro zdravíčko a pak už tradá z kopce dolů do školysmiley Děti zaslouží velký obdiv, celou cestu pobíhaly od houby k houbě a nachodily tak ještě víc  než bylo nutnésmiley.  Ve škole na ně čekal zasloužený oběd, mini diplom a sladká tečkasmiley. Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu. Maminka nás pochválí, že jsme jako bláťácismiley. Bláto bylo opravdu všude, ale děti si den užívaly až do koncesmiley Tak se těšíme na další výletsmiley

                                                                                                                                  L. Kupková