Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začal nový školní rok

6. 9. 2017

 

Ti nedočkaví se dočkali, stejně jako všichni ostatní. Začal nový školní rok. Tentokrát trochu netradičně až 4. září. Žáci, učitelé, školní pracovníci, rodiče i zástupci obce se sešli úderem osmé na školním hřišti. Všem do nového roku práce ve škole popřála hodně úspěchů paní ředitelka i paní starostka. Třídní učitelé přivítali nové žáky, deváťáci přivítali a do třídy doprovodili prvňáky.

Na dětech bylo vidět, že se na školu a hlavně na každodenní kontakt se svými kamarády všichni těší. Přes prázdniny děti vyrostly na těle a (možná aspoň někdo!) na duchu. Zase o třídu výš! Život utíká šíleným tempem a nikomu není pomoci. Další výzvy, aniž si to uvědomuješ. Další znalosti, vědomosti, dovednosti. Poznávání nového. Zodpovědnost.

 Po těchto tradičních rituálech si třídní učitelé odvedli žáky do tříd, kde první školní den pokračoval již ve vážnějším duchu. Školní řád, rozvrh hodin, stravování ... Zkrátka normálka pro staré mazáky, velká fuška pro mladší. Informace vyžadující pozornost a soustředění. Po prázdninách to šlo trochu ztuha, ale to se poddá. Protože musí. Vždyť na všechno máme celý školní rok. Takže jak to říkala paní ředitelka na závěr? Novému roku třikrát hurá.

L. Stuchlík

>>fotogalerie<<