Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis do 1. ročníku

22. 4. 2018

Zápis do 1. třídy  jako v pohádce……

Ve čtvrtek 5. dubna 13 předškoláků z MŠ v Pecce a z MŠ v Borovnici prožilo část odpoledne jako v pohádce.

 Po vstoupení do školní budovy na každého budoucího prvňáčka čekala kouzelná myška z pohádky a stejně jako Popelku, kterou myšky dovezly na bál, tak i myšky ve škole doprovodily děti společně s rodiči do prvního patra za ostatními pohádkovými postavami. Než rodiče vyplnili nezbytné údaje, dětí se ujala Červená Karkulka, u které děti musely složit obrázky, jak jdou za sebou, na obrázek Karkulky, myslivce a babičky přidávaly sluníčko, vlka, travičku podle pokynů nad, pod, vlevo vpravo…. Nakonec ještě poznávaly domácí zvířátka a jejich mláďata. Za správně splněné úkoly dostaly kytičku. Od Karkulky pokračovaly k loupežníkovi, kterému počítaly do 6, zavazovaly tkaničku, skákaly po jedné noze, házely a chytaly pytel, ve kterém byl schovaný míč. Za odměnu od loupežníka dostaly čokoládový dukát. Další úkoly na děti čekaly u vodníka, kterému musely určit barvu jeho pentliček, určit tvary kamínků v rybníce, zapnout knoflík, aby mu nebyla zima a pěkně namalovat rovné a křivé čáry na hrníčku na dušičky. Od vodníka dostaly jednu z jeho rybiček. A poslední úkoly děti plnily u princezny, která na bále poztrácela korále. Proto je musely děti navléknout na šňůrku, aby nebyla princezna smutná, přednesly básničku a vyprávěly o své rodině, obrázek maminky nebo tatínka princezně namalovaly. Za to si děti mohly v princeznině truhličce vybrat drahý kamínek.

Při hraní děti ani nepostřehly, že splnily všechny úkoly, a zvládly bez větších obtíží zápis do 1. třídy. Nakonec je myšky ještě doprovodily do tajné komnaty (ředitelny), kde si děti ještě popovídaly s paní ředitelkou, od které dostaly balíček se školními potřebami a stavebnicí Lego. Před odchodem domů si ještě pochutnaly na bábovce od Karkulky.

Všechny děti odcházely s úsměvem na tváři a s pocitem těšení se do školy. Za spokojené děti patří také velký dík našim deváťákům, kteří se s chutí oblékli do pohádkových kostýmů a hezky s dětmi pracovali. Ať jsou z našich budoucích prvňáčků za devět roků také skvělí deváťáci…..

                                                                                         Monika Rejlová