Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závěrečná zpráva - Běžím o sto šest až na horu Mt. Everest

29. 8. 2018

Závěrečná zpráva – Běžím o sto šest až na horu Mt. Everest

V letošním roce probíhal na naši škole projekt Běžím o sto šest až na horu Mt. Everest, který vyhlásil Králové-hradecký kraj v Programech zaměřených na prevenci rizikového chování a zdravého životního stylu dětí a mládeže - 17SMP01. Získali jsme dotaci 10 000,- Kč.

Tento projekt si kladl za cíl pomoci několika žákům naší školy stát se odolnějšími jedinci skrze aktivitu běhání. V předmětu Sportovní hry žáci pravidelně běhali. Pod vedením pedagoga a později i sami si stanovovali cíl, kterého chtějí dosáhnout a zapisovali si své výkony. Měli tak přehled o tom, jak se zlepšují. Stanovením optimálního cíle a jeho dosažením pak žáci získali pocit úspěchu a dobrého pocitu ze sebe sama. Učili se povzbuzovat své spolužáky a respektovat jeden druhého.  Společně strávili čas na pobytu na horách, kde měli připraveny běžecké aktivity netradiční formou. Měli běžeckou stopovanou či noční orientační běh, běh do prudkého kopce nahoru i dolů. Zkrátka si vyzkoušeli různé možnosti, jak se vypořádat s nudou a v budoucnu snad i s problémy. Pocit toho, že si při běhu vyčistí hlavu, si odnesl snad každý z nich. Zároveň tu měli lekce o zdravém stavování a zdravém životním stylu. Společně se žáci také účastnili volnočasové aktivity Expedice Mt. Everest, školní olympiády, která zahrnovala disciplínu běh na rychlost a dálkový běh. Kromě dobrých výkonů těchto žáků se také podařilo eliminovat nepříjemné poznámky o tom, proč zase běh a mně se nechce atd…

Dotace byla využita částečně k úhradě ubytování a hlavně na nákup cen do soutěží, které byly zaměřeny na sport a posloužily k motivaci žáků.