Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Projektu Edison

14. 12. 2015

Projekt EDISON - termín realizace projektu na Pecce by byl: 07. 02. 2016 - 14. 02. 2016

- projekt EDISON v praxi funguje tak, že přijede skupina cca 8 studentů z nejrůznějších zemí světa do České republiky a stráví týden na konkrétní škole.

- tito studenti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé. Během týdne představí dětem svoji kulturu, vedou diskuze, hrají hry a to celé angličtině (případně i v jejich rodném jazyce).

- vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

- tento projekt je oboustranně přínosný. Škole přinese větší prestiž, kontakt se zahraničím, jinou kulturou a především dodatečnou motivaci žákům díky zapojení do nové aktivity. Žákům přinese zpestření běžné výuky, mezikulturní gramotnost a především motivaci ke studiu anglického nebo jiného cizího jazyka.

- více o projektu na http://www.aiesec.cz/skoly/edison. - projekt má i záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. - spot, který byl odvysílán na ČT1: https://www.youtube.com/watch?v=vTqPHRaRsQc