Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY

Druháci v knihovně

Jak jinak tento měsíc připomenout a podpořit větší zájem o četbu knížek než návštěvou knihovny. 

Na 25.3 měli žáci 2. ročníku pozvání do místní knihovny na vyhlášení výsledků ankety Kniha mého srdce. Nejen pilně čtou, protože na Slavnosti Slabikáře na hradě Pecka složili slib do rukou pana Kryštofa Haranta, ale rádii řeší slovní rébusy, hádanky, tajenky, vymýšlí příběhy, pokusili se doplnit i malý komiks. Svoje práce odevzdali paní knihovnici spolu s anketním lístkem, který ještě poputuje do celostátního kola.

V knihovně na žáky nejprve čekala četba z knihy Zlomená noha. Následně ze slova ZLOMENINA sestavovali a zapisovali buď podle fantazie nebo podle číselného kódu slova. Vymysleli jich požehnaně. Další úkol byl obtížnější. Ke slovům: přátelství, láska, hrdost, stesk, vztek, nenávist – přiřazovali situační obrázky a slovně je komentovali.

Všichni už netrpělivě očekávali vyhodnocení ankety a komiksu. Paní knihovnice nejprve pochválila všechny žáky za účast jak v anketě, tak v komiksu. Ovšem největší radost jí udělali komiksem. V anketě Kniha mého srdce, kterou žáci přečetli v uplynulém roce a měla u nich největší úspěch, byl vylosován Jakub Novotný. Převzal si odměnu – knížku Pohádky po telefonu.

Paní Knapová se přiznala, že se jí velmi obtížně vybíral komiks. Všechny žáky za jejich nápaditost velmi pochválila. Los padl tentokrát na holčičku - Adélku Rejmontovou. Získala knížku Zlobilky. Všichni žáci jako povzbuzení do další činnosti dostali komiks Sponge Bob a záložku do knihy.

Paní Knapové jsme za připravený program a dárky poděkovali jarní písničkou a přáním veselých Velikonoc.

Březen je tradičně věnován knihám. Naši malí čtenáři jsou toho skvělým důkazem. Denně si osvojují a zdokonalují techniku čtení ve škole i doma. A já jim ze srdce přeji, aby láska ke knihám, kterou nyní získávají, byla na celý život.

 

Mgr. J. Maglenová

 

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
1
5 6 7
8
1
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18
1
19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Valérie