Den Země – 1., 2. třída

Exkurze do hřebčína ve Staré Pace

Den Země oslavili prvňáci a druháci v pátek 21.4., když navštívili hřebčín ve Staré Pace, který patří p. Žanetě Pfefrové.

Hřebčín se zabývá chovem Fjordského koně v ČR. V dnešní době má přibližně 30 koní tohoto krásného a neobvyklého plemene. Pro Fjordského koně je typické jeho plavé zbarvení s dvoubarevnou hřívou (uprostřed černá a po stranách plavá), se zebrováním na nohou. Dalším typickým znakem pro toto plemena je jeho milá, klidná povaha a oddanost člověku. Pro svůj menší vzrůst je vhodný jak pro malé, tak pro velké jezdce.

Nejprve se děti dozvěděly, jak se u koní chovat, co koně potřebují, jak se o ně starat. Každý si mohl vyzkoušet koníka vyčistit, očistit mu kopyta. Děti si mohly vybrat jednoho z pěti koní a na něm se projet. Nejoblíbenější byla Belinda a Beruška. Po projížďce v doprovodu skvělých ošetřovatelek si děti koníky nakrmily dobrotami, které jim přinesly. Nejvíce koníkům chutnal tvrdý chléb a rohlíky, mrkev a jablka. Potom si děti prohlédly stáje a bohužel se musely s koníky rozloučit, protože několik koníků čekala dlouhá cesta do Brna, kam odjížděli na víkendové závody.

Byl to krásný den, pro některé děti i skvělý zážitek, protože seděly na koni poprvé. A všichni by i rádi výlet zopakovali.

Jiřina Maglenová, Monika Rejlová, Hana Erbenová

Svátek má Marek