Dopravní soutěž

Jak byli páťáci úspěšní?

Dopravní soutěž o „Pohár starostů“ v Nové Pace

Máte rádi kolo? My ano, a proto jsme se zúčastnili dopravní soutěže o Pohár starostů, který se uskutečnil 27. dubna 2023 v Nové Pace na dopravním hřišti. Zúčastnilo se 9 smíšených družstev žáků a žákyň ze 4.-5. tříd z okolních základních škol.

Družstva již tradičně plnila disciplíny: jízdu na kole na dopravním hřišti, jízdu zručnosti, testy pravidel silničního provozu a také prověřila své znalosti ve zdravovědě a základech první pomoci.

Naši školu reprezentovala dvě družstva ve složení: Jan Záruba, Damián Mašek, Barbora Šepsová, Dan Podzimek, Martin Dyntr, Jasmína Čeřovská, Leontýna Kovářová, Valentina Hanhur, která obdržela cenu za nejlepší výkon v celé soutěži. Naše družstva předvedla perfektní výkony, umístila se na 1. a 9. místě a vyhrála Pohár starostů. Díky tomu postoupila do okresního kola této soutěže, které se konalo 18. 5. 2023 v Jičíně.

Děti se těšily a byly připravené bojovat o co nejlepší umístění. Účastnilo se jedno družstvo, složené ze dvou dívek a dvou chlapců z 5. třídy, a to, Valentina Hanhur, Tereza Stuchlíková Martin Dyntr a Jan Záruba. Závody byly organizovány opět ve stejných disciplínách jako v Nové Pace, ale byly na ně již kladeny vyšší nároky. Zejména jízda zručnosti vyžadovala dobré ovládání kola. V dalších disciplínách si vedli velmi dobře, ale kvůli ztrátě několika bodů jsme se umístili na krásném 2. místě!

Nové stanoviště v této soutěži připravilo naše vojsko. Děti házely granátem na cíl a ukázaly, jak se vyznají v kartografii a v neposlední řadě si zkusily i svoji „fyzičku“ a to sedy-lehy a kliky. V tomto zápolení jsme skončili na 3. místě.

Dětem se soutěž velmi líbila a podařilo se spojit příjemné s užitečným. Dozvěděly se spoustu nových informací a jezdily na kole podle pravidel silničního provozu za dozoru Policie České republiky, která je bedlivě sledovala.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kdo se podíleli na přípravě závodů a organizaci BESIP.

Martina Suchardová

Svátek má Marcela