Dračí den

Exkurze za památkami Prahy

Poslední říjnový den sliboval celkem slušné počasí, chladno, ale bez deště. Proto jsme vyhlásili Dračí den. Dvě hodiny jsme se  učili a po svačině vyrazili na zahradu. Tady nás čekalo zrození draka. Kouzelníci z 9. ročníku vyčarovali v pískovišti barevné sopky  a čarodějky z téže třídy pak v kouři oživily nádhernou dračí hlavu. Teď bylo třeba draka vykrmit. Všichni se rozběhli s jehlami a  režnou nití hledat listí. Navlékali 2 metry dlouhé řetězy, které jsme pak připevnili k dračí páteři. Kdo odnesl řetěz, dostal dračí  razítko. Po dvouhodinovém úsilí byl drak hotov. Další část byla čistě sportovní. Všechno zbylé listí jsme snosili na hromadu.  Zájemci pak mohli usilovat o titul Žába honoris causa – skok do listí a Žížala honoris causa – zavrtání se do hromady. Do oběda se všichni dostatečně vyřádili. Po obědě pan školník s šikovnými sedmáky pověsil našeho draka a ostatní dohrabali zbytek listí. Pak  už jsme mohli rozdělat oheň a opékat.
P. S.: Hlasováním dostal drak jméno Artur. Je to drak čínský, který je symbolem přírody, chrání lidi a pomáhá jim.

Alena Müllerová

Svátek má Oto