Exkurze za památkami Prahy

Ve středu 9. října se 14 dětí ze 4. třídy vydalo na výlet do Prahy, protože velká část v Praze ještě nebyla.

Tento den jsme chtěli  vyzkoušet všechny dopravní prostředky, proto naše první cesta směřovala z náměstí v Pecce autobusem do Nové Paky. Z Nové  Paky jsme pokračovali vlakem do Chlumce nad Cidlinou, kde jsme přestoupili na rychlík směr Praha. Hurá, v 10 hod. jsme vystupovali na hlavním nádraží. A protože nás některé zaskočil velký počet lidí, ani jsme se nebránili a ochotně si nasadili červenou kšiltovku, která je úžasným rozlišovacím znamením. A vykročili jsme směrem na Václavské náměstí, kde jsme pořídili fotografie pod sochou sv. Václava. Odtud jsme pokračovali na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli orloj a potom jsme se prošli po Karlově mostě a odpočinuli jsme si ve Valdštejnské zahradě. Metrem jsme dojeli k Národnímu muzeu, kde jsme měli  objednaný program k vlastivědě Keltové a jejich doba. Po zajímavém vyprávění a splnění úkolů jsme šli do archeologické dílničky,  kde děti poznávaly předměty nalezené archeology a malovaly keltské ozdoby. V muzeu jsme si koupili na památku suvenýry a  metrem jsme odjeli na Černý Most, odkud naše cesta domů pokračovala autobusem do Nové Paky a pak do Pecky. Byl to krásný  výlet a všichni už můžeme říct: „Byli jsme v Praze.“

Monika Rejlová, Lída Baliharová

Svátek má Marek