Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Jak se vyrábějí vánoční ozdoby?

Jak se vyrábějí vánoční ozdoby?

Prvňáci a druháci ve firmě vyrábějící vánoční ozdoby

Pro první a druhý ročník nebyl 27. listopad obyčejným pondělím. V 7:30 h nasedli před školou do autobusu, který je dovezl do Jičína před firmu HAN, kde vyrábějí vánoční ozdoby. Najdete tu i sety, které navrhla vnučka malíře Alfonse Muchy.

Žáci se posilnili svačinou a prvňáčci se vydali na prohlídku výroby vánočních ozdob. Načerpali inspiraci a ve výtvarné dílně si ozdobili svoji kouličku. Druháci si prohlédli výstavu v obchodě a nakoupili nádherné dárky. Z ozdob totiž přecházel zrak. Opravdu bylo velmi těžké si vybrat. Poté se skupiny vyměnily. Žáci si prošli celou provozovnu a viděli foukání skla nad plamenem - ptáčka, raketu, medvídka, dále stříbření, barvení a následné dekorování. Svoji fantazii zapojili při zdobení své kouličky. 

Zaměstnancům firmy HAN, kteří jim vše nejen vysvětlili, ukázali a pečlivě zabalili, poděkovali a rozloučili se písničkou.

Ve zbývajícím čase do odjezdu linkového autobusu jsme si prošli náměstí se zámkem a parkem, kde již probíhaly přípravy na vánoční výzdobu.

I přes vlezlé a studené počasí se nám exkurze vydařila. Přiblížili jsme o kousek Vánoce, kterých se už nemůžeme dočkat.      

J. Maglenová

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Matěj