Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Ještě k tématu Les

byli jsme pomáhat, a tak teď už vím, co to obnáší pracovat v lese

Brigáda v lese 3. 5. 2024

I pátek 3. 5. jsme v návaznosti na předchozí projektový den  věnovali lesu. Žáci 5. – 9. ročníku si nejprve se zájmem vyslechli hodinovou přednášku peckovského lesního hospodáře p. Ulvra. Dozvěděli se co, kdo lesu škodí či naopak prospívá, jaké funkce má les, jaký nese užitek, vysvětlil dětem i některé základní termíny, ukázal lesní mapy apod.

Po svačině jsme pod jeho vedením čistili paseku mezi Bělou a čističkou. Snášeli jsme na hromady větve. V pilné práci nám rychle uplynulo celé dopoledne. Žáci zjistili, že pracovat v lese je práce namáhavá, ale určitě prospěšná. Všechny nás pak čekal zasloužený víkend.

L. Stuchlík

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Adolf