Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Karkulka v síti

divadlo, které funguje jako prevence nástrah internetu

Divadelní představení Karkulka v síti

Ve středu 22. května si žáci 2.,3. a 4. třídy  vyjeli do Jičína do Masarykova divadla na představení Karkulka v síti. Divadelní spolek Šprajc představil svou novou interaktivní pohádku o tom, že vlci nečíhají jenom v lese, ale i na internetu. Pohádka je o nástrahách, které na děti číhají na sociálních sítích, o zásadách bezpečného chování na internetu. Poradí si tedy Karkulka se zlým vlkem, který ji neustále sleduje ..?

Toto představení jsme pro žáky vybrali v rámci prevence sociálně patologických jevů.  Především bylo zaměřeno na bezpečné chování dětí na internetu, zejména pak na sociálních sítích WhatsApp, Instagram či Facebook. Karkulka točila videa, dávala fotografie na Facebook, byla potěšená, kolik má zhlédnutí, ale jen do té doby, než šlo do tuhého ze strany vlka. Ten začal nakonec Karkulku vydírat, pokud mu neřekne, kde babička bydlí, že zveřejní video, kdy Karkulka po neuposlechnutí tatínka, jde sama lesem. Dokonce ji zval samotnou večer na schůzku do lesa. Karkulka se snažila nejdříve vyřešit všechno sama, ale nakonec poznala, že bez pomoci tatínka to nezvládne. Pro tentokrát všechno naštěstí dobře dopadlo.

Průvodcem pohádkou byl místo vypravěče prohlížeč, který žáky v průběhu děje upozornil na většinu pastí, se kterými se mohou na internetu setkat.

O tom, že se poučné a poutavé divadelní představení žákům velmi líbilo, svědčilo to, že děti se svým povzbuzováním snažily Karkulce poradit, co má dělat a jak se má zachovat, když ji vlk nějakým způsobem obtěžoval. Nejen toto aktivní zapojení se do pohádky, ale i smích a velký potlesk z řad dětského publika, byl hercům odměnou.

                                                                  Monika Rejlová

 

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Adolf