Kouzlení z perníku

aneb Co nabízí SŠ gastronomie a dlužeb v Nové Pace

Ve čtvrtek 20. dubna navštívili žáci naší 8. třídy SŠ Gastronomie a Služeb v Nové Pace, kde probíhala soutěž Kouzlení z perníku. Mohli si tak prohlédnout krásné výtvory soutěžících, kteří studují na stejných typech škol a prezentovali své dovednosti přímo před zraky návštěvníků. Pod rukama jim tak vznikaly krásně zdobené perníky. Po celé škole jsou vystavena díla žáků, kteří na škole studovali a účastnili se i dalších soutěží. K vidění toho bylo určitě mnoho. Okouzlili nás i chlapci, budoucí barmani, kteří vysvětlovali a názorně ukazovali, jak se správně namíchá drink i před zraky hostů. Nejen vytvořit drink správně, ale i udržovat oční kontakt a komunikovat s hosty je to, co musí správný barman znát.

Odvezli jsme si i dostatek informací o oborech, které škola nabízí, a vlastně o celém systému, jakým škola pracuje. Třeba mezi námi seděli budoucí cukrářky, truhláři či absolventi čtyřletého oboru hotelnictví.

Děkujeme za zážitek.

L. Morávková