Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Podzim v knihovně

knihonva

Druháci v místní knihovně

S knížkami a čtenářskými deníky pod paží se žáci 2. ročníku vydali v pondělí 30. října do místní knihovny. Paní Knapová pro ně připravila zábavné a zároveň poučné vyprávění o podzimu.

V kvízových otázkách ji mile překvapily znalosti druháků. Zopakovali si roční období s jejich charakteristikami a volně žijící zvířata. Nejvíce prostoru měl však podzim se svou pestrobarevnou škálou. Do své přípravy zahrnula i bezpečnost dětí při pohybu na komunikaci při cestě do i ze školy. Děti si vyzkoušely i poznávání dopravních značek. Ke všem tématům měla paní knihovnice připravené knížky s ukázkami.

Když si děti šly vypůjčit nové knížky, měly snazší rozhodování. V závěru besedy se pochlubily čtenářskými deníky. Všechny děti za ně byly pochváleny. Paní knihovnice byla překvapena, že některé děti mají přečteno již 10 – 12 knížek.

Rozloučili jsme se básničkou Podzim od Františka Hrubína. Za odměnu děti dostaly vymalovánku listu ve tvaru srdce. Taky čtete tak rádi?

                                                                                                                              J.Maglenová

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Adolf