Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Podzim v knihovně

knihonva

Druháci v místní knihovně

S knížkami a čtenářskými deníky pod paží se žáci 2. ročníku vydali v pondělí 30. října do místní knihovny. Paní Knapová pro ně připravila zábavné a zároveň poučné vyprávění o podzimu.

V kvízových otázkách ji mile překvapily znalosti druháků. Zopakovali si roční období s jejich charakteristikami a volně žijící zvířata. Nejvíce prostoru měl však podzim se svou pestrobarevnou škálou. Do své přípravy zahrnula i bezpečnost dětí při pohybu na komunikaci při cestě do i ze školy. Děti si vyzkoušely i poznávání dopravních značek. Ke všem tématům měla paní knihovnice připravené knížky s ukázkami.

Když si děti šly vypůjčit nové knížky, měly snazší rozhodování. V závěru besedy se pochlubily čtenářskými deníky. Všechny děti za ně byly pochváleny. Paní knihovnice byla překvapena, že některé děti mají přečteno již 10 – 12 knížek.

Rozloučili jsme se básničkou Podzim od Františka Hrubína. Za odměnu děti dostaly vymalovánku listu ve tvaru srdce. Taky čtete tak rádi?

                                                                                                                              J.Maglenová

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Barbora