Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Policejní vyšetřování, místo činu a mnoho dalšího

2.st. naší školy

Policejní vybavení a technika

Dne 25. června navštívili naši školu zástupci Policie České republiky a připravili pro nás zajímavou ukázku policejní techniky a vybavení. Akce se konala před školou, kde měli žáci možnost prohlédnout si různá policejní vozidla a vyzkoušet si některé z jejich speciálních zařízení.

Jedním z nejzajímavějších exponátů bylo zásahové vozidlo, které používají policisté při nebezpečných situacích. Žáci se mohli seznámit s jeho výbavou, včetně ochranných štítů, speciálních nástrojů pro otevírání dveří a dalších pomůcek nezbytných pro zvládnutí krizových situací. Velkou pozornost také vzbudilo vozidlo používané kriminalisty. Toto auto je vybaveno špičkovou technikou pro analýzu a zajišťování důkazů na místě činu.

Kromě vozidel měli žáci možnost vyzkoušet si simulační brýle, které napodobují stav opilosti nebo požití drog. Tato zkušenost měla za cíl zvýšit povědomí o nebezpečích spojených s konzumací alkoholu a drog, a ukázat, jak tyto látky ovlivňují lidské vnímání a reakce. Projít dráhu z kuželů nebylo vůbec snadné.

Policisté také připravili simulované místo činu, kde ukázali, jak se zajišťují stopy a jak probíhá vyšetřování. Žáci se dozvěděli, jakým způsobem se evidují a analyzují důkazy, a jaké postupy jsou při tom dodržovány. Bylo to velmi poučné a praktické představení, které ukázalo důležitost pečlivé a systematické práce kriminalistů.

Celá akce byla velmi přínosná a zajímavá, žáci si odnesli nejen spoustu nových poznatků, ale také respekt a obdiv k práci policie. Celé toto bylo umocněno tím, že jednou z policistek byla naše bývalá žákyně. Děti se jí mohly vyptat na to, jakou školu studovat a mnoho dalšího. Děkujeme Policii České republiky za jejich návštěvu a za to, že nám umožnili nahlédnout do jejich každodenní práce.

Lucie Morávková

 

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Svátek

Svátek má Kristýna