Příměstské tábory

procházka do lesa

Jak děti trávily čas na táboře?

Prázdninové dny si děti z Peckovska opět po roce mohly užít na příměstských táborech realizovaných dobrovolným svazkem obcí Novopacko. Na třech turnusech se vystřídalo celkem 26 šesti až dvanáctiletých dětí.

Hned pár dní po skončení školy se první účastníci tábora vydali na cestu kolem světa, kde se seznámili s jinými kulturami a navštívily několik divů světa. Při druhém turnusu děti oslavily české i zahraniční svátky, jako například Čínský Nový rok, svátek Hólí, známý jako svátek barev, karneval v Riu de Janeiru, mezinárodní den zmrzliny a také svátek Mrtvých. Ke každému ze svátků byl pro děti připraven příběh a tematické sportovní hry a tvořivé aktivity. Celý týden děti zakončily oslavou Vánoc. Poslední týden před začátkem školy se děti vydaly za pokladem hraběte Drákuly, kdy zamířily i na hrad Pecka. Ověřily si, že tam Drákula skutečně nežije. Po splnění všech úkolů se všem podařilo najít Drákulův poklad. Všechny děti prokázaly odvahu a do truhly plné pavoučků a jejich sítí se nebály sáhnout pro svůj poklad. Odvážnější děti si domů s pokladem odnesly i malého pavoučka.

Společně s vedoucími Olgou, Karolínou, Veronikou a Pavlem si školáci užili týdny plné kvízů, sportovních aktivit na školním i místním fotbalovém hřišti a procházek po blízkém i vzdálenějším okolí. Oblíbeným výletem byly procházky po lese, kde děti dokonce nasbíraly houby a lesní plody. Na závěr se sluší poděkovat všem zúčastněným za aktivní přístup, rodičům za příkladnou spolupráci a městysu Pecka za finanční zajištění táborů.

procházka do lesa

poznávání okolí