Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Projektový Duch lesa

Projektový den pro žáky 5. - 9. třídy

Dne 2. května proběhl na naší škole dlouho očekávaný soutěžní projektový den LES. Žáci 5. – 9. ročníku byli rozděleni do různorodých skupinek žáků různého věkového složení. Hlavní část projektu probíhala v terénu v lese Odnož. Soutěžící vycházeli v pravidelných intervalech na značenou trať. Navíc byli vybaveni mapou. Procházeli celkem sedm stanovišť, na kterých plnili zajímavé úkoly s tématikou ekologie lesa (poznávání hub, živočichů a rostlin, pozorování přírody, recyklace papíru). Po splnění úkolu získali indicii, pomocí které na konci cesty sestavili heslo dne – „duch lesa“. Dalším průběžným úkolem byl sběr přírodnin, ze kterých na závěr sestavili svého imaginárního ducha lesa.

Všechny žáky projektový den bavil. Děti projevovaly patřičné a očekávané nadšení. V lese se chovaly ukázněně, celé dopoledne proběhlo v pohodové atmosféře. Po skončení jsme pokračovali dále ve výuce dle rozvrhu.

Šárka Hobelová a Libor Stuchlík

Další fotografie najdete ve fotogalerii

 

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Valdemar