Techmanie Plzeň

pro vybrané žáky
MAP Novopacko

Techmanie Plzeň

Ve čtvrtek 19. 5. jsme se v brzkých ranních hodinách sešli před školou. Věděli jsme, že den to bude náročný, ale i přesto jsme se velmi těšili, jelikož jsme jeli až do Plzně. Asi si říkáte, proč až do Plzně! Protože Techmania Science Center je pouze jedna. Jedná se o experimentální stanici pro zvídavé děti. Nebyl to jen tak ledajaký výlet, protože byl určen pro nejlepší žáky 2. stupně základních škol na Novopacku. Z naší školy jelo celkem 9 žáků a dále s námi jely děti z Nové a Staré Paky. Cesta tam a zpátky nám zabrala hodně času, ale dobrou náladu nám to nesebralo. Viděli jsme interaktivní expozice zaměřené na fyziku, astronomii, chemii a biologii. Zkusili jsme si na vlastní kůži sílu větru nebo natočit vlastní film. Zahráli jsme si proti sobě spoustu her a poprvé v životě viděli robotickou servírku. Výlet to byl senzační a v 8 hodin jsme se vrátili, plní dojmů a unavení zpět do našich domovů.

Lucie Bilová

Svátek má Marek