Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Turistický den - 6., 7, třída

Turistický den - 6., 7, třída

Známe dobře svoje nejbližší okolí?

Páteční dopoledne jsme strávili na turistickém dnu. Vypravili jsme se do míst ne příliš vzdálených, přesto jsme objevili i něco nového. 

Naše putování začalo po půl osmé, když jsme se po svačince vydali po cyklostezce směrem k továrně a odtud do lesa směrem na Horní Javoří. Tady jsme si připomněli místo narození Františka Čípa, autora knížky o pověstech Novopacka. Zároveň jsme si některé pověsti převyprávěli.

Dalším bodem byla Krkonošská vyhlídka. Tady dostal příležitost geocaching. Hledání kešky bylo úspěšné, a protože na to byli někteří připraveni, přispěli svými drobnostmi do schránky. Nechyběl ani zápis do notýsku, kdy k objevení došlo. Na tomto místě nešlo nepřipomenout zeměpisné (okolní výhledy) a historické informace (pomník).

Přes Bukovinu, kde jsme pozdravili nemocného spolužáka, jsme se dostali do lesa. Minuli jsme modrou značku a trochu jsme zabloudili. Minuli jsme rozcestí na nebesích, ale neztratili jsme se. Na Kulatém vrchu jsme si připomněli místní pověst o uloženém pokladu. Kešku se ale najít nepodařilo, ale určitě tam někde je.

Pak už jsme se zase napojili na turistickou značku a došli zpět na Arnoštov. Stejnou cestou přes Javoří jsme došli do lesa a přes hradní parkoviště do školy.

Po 15 km si většina dala s chutí oběd. Počasí přálo, turistický den se vydařil. 

ŠK

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Valdemar