Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Turistický den - Staropacké hory

Turistický den - Staropacké hory 1

2.třída

Turistický den na Staropackých horách

Ve středu 8. 6. jsme se s druháčky vydali brzy ráno autobusem do Staré Paky. Nikdo nezaspal, takže jsme všichni dojeli na nádraží do Staré Paky, odkud jsme započali naši turistickou výpravu s tajemstvím. První zastávka nás zavedla do místní Topy, výroby dřevěných kostek. Děti si mohly prohlédnout, jak se zpracovává dřevo na pile, než se z něho stane kostička. Strom roste kolem šedesáti let, na pile se nařeže a nechá se rok vyschnout. Pak se z něho nařežou hranoly a teprve potom se odřezávají kostky. Taková kostka nesmí mít suk ani jiný kaz. Pak se kostky naskládají k sobě do požadované velikost a začnou se na ně lepit obrázky, které se potom musí nařezat zase na jednotlivé kostky, jedna sada kostek projde rukama šestkrát, než jsou všechny strany polepené, pak nastává kontrola, balení do krabic a expedice. Po prohlídce děti měly možnost si na čtyři kostky namalovat obrázek, který si pak mohly skládat. Mnoho dětí tato voňavá výroba oslovila a spousta z nich by v dospělosti chtěla tuto práci dělat.

Po svačince jsme vyrazili po žluté turistické značce přes Staropacká hora do Nové Paky. Počasí nám přálo a nám se šlo pěkně. Cestou jsme se zastavili na pár chvil v lomu Hvězda, kde nám místní sběratel kamenů, ukázal svou sbírku. Po příjemném zastavení jsme pokračovali dál, až nad Podlevín. Tam se děti posilnily a vyrazili jsme k překvapení. Mělo tu být spadlé letadlo, tedy památník spadlého letadla z roku 1988. U křídla jsme se vyfotili a vyrazili směr Nová Paka. Protože jsme si pospíšili, v Nové Pace jsme si stihli nakoupit v cukrárně dobroty. Autobus jsme nezmeškali a uťapkané děti byly rády, že sedí a že je autobus odveze do Pecky na oběd. Den jsme si užili, už se těšíme na další cestování, snad s námi pojedou i ti, kteří byli teď nemocní, ti, na které jsme cestou vzpomínali.

 

                                                               Lenka Kupková, Martina Suchardová

Datum vložení: 7. 7. 2022 11:26
Datum poslední aktualizace: 7. 7. 2022 11:28
Autor: Správce Webu

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30
1
1 2 3 4
5 6
1
7 8
1
9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie