Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Veselé zoubky v každé pusince

Veselé zoubky v každé pusince

Jak správně na zoubky?

27. března měli prvňáčkové projektový den. Díky dm drogerii jsme se zapojili do preventivního programu Veselé zoubky, kde se prvňáčkové mohli seznámit s péčí o své zuby. Na plakátu měli namalované zoubky, jak vypadají i uvnitř, dozvěděli se, kolik mají zubů děti, kolik zubů dospělí, co zubům škodí a jak často a jak dlouho bychom si je měli čistit. S Hurvínkem se děti podívaly, jak to vypadá u zubního lékaře a společně s kamarády ze seriálu Byl jednou jeden život poznaly, jak se zkazí zub a proč.

V pracovních listech od drogerie si zkusily spojovačky, hledání rozdílů na obrázku, domino a přečetly si příběh. Na závěr každý dostal taštičku s dárkem v podobě kartáčku, pasty a mezizubních párátek a také obrázkový návod, jak si zoubky čistit. Děkujeme dm drogerii za materiály a dárky, které děti dostaly zdarma.

 

                                                                                   L.Kupková

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Florbal dívek 6. a 7. třídy 1

Svátek

Svátek má Kristýna