ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Veselé zoubky v každé pusince

Jak správně na zoubky?

27. března měli prvňáčkové projektový den. Díky dm drogerii jsme se zapojili do preventivního programu Veselé zoubky, kde se prvňáčkové mohli seznámit s péčí o své zuby. Na plakátu měli namalované zoubky, jak vypadají i uvnitř, dozvěděli se, kolik mají zubů děti, kolik zubů dospělí, co zubům škodí a jak často a jak dlouho bychom si je měli čistit. S Hurvínkem se děti podívaly, jak to vypadá u zubního lékaře a společně s kamarády ze seriálu Byl jednou jeden život poznaly, jak se zkazí zub a proč.

V pracovních listech od drogerie si zkusily spojovačky, hledání rozdílů na obrázku, domino a přečetly si příběh. Na závěr každý dostal taštičku s dárkem v podobě kartáčku, pasty a mezizubních párátek a také obrázkový návod, jak si zoubky čistit. Děkujeme dm drogerii za materiály a dárky, které děti dostaly zdarma.

L.Kupková

Náhodná fotogalerie