Za pohádkou do Nové Paky

Divadelní představení v MKS

Dne 18. 5. se žáci 1. a 2. ročníku se svými paní učitelkami vydali do Nové Paky za poslední pohádkou do MKS. Nejdříve jsme se prošli po náměstí a hledali stavební motivy na domech a stavbách z Touláčku, který nás provází na všech našich výpravách mimo školu. Protože jsou děti všímavé, objevily všechny motivy a další zajímavosti.

Hudební pohádku O makové panence a motýlu Emanuelovi na motivy známých večerníčků podle námětu Václava Čtvrtka připravilo divadlo Slunečnice z Brna. Děj tvořily čtyři příběhy. Na jejich konci vždy následovalo ponaučení, které vyplynulo z příběhu. Děti byly vtaženy do děje a spontánně reagovaly. Nechyběly humorné momenty ani veselé písničky. Nejen toto, ale celé představení včetně krásně barevných kostýmů se dětem velmi líbilo. Na závěr se děti s herci před MKS rády vyfotily a poděkovaly jim za jejich vystoupení. My zase děkujeme dětem, že se již uměly během představení i po jeho skončení chovat. Sladkou tečku si dopřály v cukrárně Kolombína. Paní prodavačka každého při odchodu obdarovala, což mnohé překvapilo. Je tedy vidět, že slušně se chovat umíme, jen musíme ještě trénovat.

Cesta autobusem tam i zpět proběhla bez problémů, za což vděčíme paní učitelce Mgr. Monice Rejlové, která jej včas zajistila, a sympatickému panu řidiči, který nás už vezl několikrát.

Škoda jen, že se MKS nejméně na tři roky uzavírá, ale potom bychom se měli dočkat nové budovy.

Mgr. Jiřina Maglenová

Svátek má Oto