Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Zahájení školního roku

čtvrtek 1. září

Ve čtvrtek 1. září začal tradičně na našem hřišti nový školní rok. Ráno se zde sešli všichni žáci a zaměstnanci naší školy. Tento den byl významný pro naše nejstarší a nejmladší žáky. Pro naše deváťáky to bylo poslední společné zahájení školního roku. Naopak poprvé s námi školní rok vítali naši nejmenší prvňáčci v doprovodu svých rodičů a prarodičů. Po úvodních proslovech přišel čas na pasování žáků prvního ročníku, kteří na krk dostali kotvu se svým jménem. Poté byl připravený pro prvňáčky program v jejich třídě. Žáky čekala ve třídě nejen paní učitelka, ale také jejich třídní maskot, opičák Hop, který bude děti provázet celý školní rok. Hop měl pro děti připravený první úkol, každý musel najít papírovou rybu a vybarvit ji voskovkami. S prvním školním úkolem si děti poradily hravě. A protože se z malých školáčků stali velcí školáci, kteří si musí plnit své povinnosti, čekal na děti první domácí úkol. Všichni si museli najít svoji papírovou tužku a doma s maminkou a tatínkem napsat, jak si každý přeje, aby byl ve škole oslovován. Na závěr si všichni společně prohlédli školní chodby, tělocvičnu a celou exkurzi zakončili ve školní družině, na kterou se děti moc těší. Všem prvňáčkům přejeme, ať se jim na naší škole líbí.

Sabina Machková

Datum vložení: 12. 9. 2022 9:55
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2022 9:57
Autor: Správce Webu

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30
1
1 2 3 4
5 6
1
7 8
1
9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie