Mikuláš, andělé, čerti a spol.

Mikuláš s čerty navštívili školku i školu

V letošním roce se školní Mikuláš se svojí družinou vydal na obchůzku z organizačních důvodů o den později. Tentokrát byli řádně zastoupeni jak andělé, tak čerti. Ve velké chlupaté čertovské knize měli sepsány hříchy dětí z MŠ a dětí z 1., 2. a 3. třídy. A na anděly čekala náročná práce všechny hříchy přečíst. Mikuláš pak zvážil, jestli hříšník zaslouží shovívavost nebo půjde do pekla. Čerti se moc těšili.

V MŠ bylo dětí pomálu, hodně jich stonalo a ty, co byly ve školce, tak byly většinou hodné. Takže na vymazání hříchů stačila společná básnička a písnička.

V první třídě vzal Mikuláš v úvahu, že se prvňáci všechno teprve učí. Zlobiči se museli vykoupit každý sám básničkou.

Ve druhé třídě byly děti celkem hodné a básničky se říkaly spíš pro radost.

Ovšem u třeťáků přituhlo. Zlobičů je hodně, ještě sice zatím stačila básnička, ale čerti si už některé poměřovali, jestli se jim vejdou do pytle. Příští rok vezmou pytle větší.

Uvidíme, jestli se zlobiči polepší.

Svátek má Oto