Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Náš výjezd za poznáním cizích zemí

a využití angličtiny face to face

Náš výlet do Paříže, Londýna a další krásná místa

Minulý týden byl pro 7 žákyň peckovské školy netradiční. Místo práce v lavicích vycestovali a mohly si vyzkoušet své dovednosti v anglickém jazyce v běžných situacích. Je to velká zkušenost do života a motivující k dalšímu učení.

V sobotu 4. května jsme se spolu se Základní školou Komenského z Nové Paky a SŠ ze Šumperka vydali na poznávací zájezd. Takto nás propojila paní Dokoupilová z CK Seagul, která se organizací zájezdů zabývá už velmi dlouho. Tentokrát byl náš výjezd obohacený o jeden den v Paříži. A tak při návštěvě Eiffelovy věže, při projížďce na lodi po řece Seině a procházce k Louvre a ještě mnohem dále jsme měli možnost obdivovat život v městě zamilovaných. Noc jsme pak strávili v hotelu v Calais, abychom mohli brzy ráno projet Eurotunelem a dostat se do Velké Británie. V pondělí nás čekala prohlídka města Dover, hlavně okolí hradu. Těšili jsme se i na procházku po městě Cantebury, kde tvořil Geoffrey Chaucer. Zdejší katedrála je nádherná. Zbyl i čas podívat se nějakém tom suvenýru. Večer jsme již zkoušeli naše dovednosti anglickém jazyce při konverzaci u večeře v anglických rodinách. Další den byl nachystán výlet do města Brighton a na bílé útesy. We were lucky with the weather aneb počasí opravdu krásné, a proto den na pobřeží, na pláži a procházka po útesech byl opravdu zážitek. Poslední den jsme navštívili Londýn, hlavní město. Začali jsme cestou na lodi po řece Temži, odkud jsme viděli památky podél řeky. Dále jsme pokračovali na Traffalgar Square, po ulici Mall k Buckinhamskému paláci, kde sídlí král, kolem Westminster Abby, kde se konají královské svatby, k budově parlamentu a k London Eye. Byla to krásná procházka. A anglický jazyk všude kolem nás – lidé mluvící na ulici, prodavačky v obchodě, číšník v restauraci, zkrátka výborná přiležitost si anglicky popovídat. Vedle suvenýrů - typického londýnského červeného autobusu, či červené telefonní budky - si děvčata přivezla spoustu zážitků a věřím, že i motivaci zlepšovat se anglickém jazyce.

Lucie Morávková

 

 

 

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Adolf